Διαλέξεις Online διάλεξη – οδηγίες

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #1380

    Για παρακολούθηση των online διαλέξεων, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:
    (φροντίστε να έχετε κάνει την προετοιμασία από πριν, ώστε να είστε έτοιμοι την ώρα της διάλεξης)

    Ακολουθήστε τον σύνδεσμο: meetingsemea11.webex.com/join/takis.pournaras

    Θα ανοίξει στον browser ένα παράθυρο:

    Μπορείτε είτε να πατήσετε στον σύνδεσμο Join from your browser (παρακολούθηση από φυλλομετρητή) είτε να εκτελέσετε την εφαρμογή webex.exe και να ακολουθήσετε τις οδηγίες εγκατάστασης.

     

     

    Επιλογή Α: παρακολούθηση από τον φυλλομετρητή

    • Πατήστε στο Join from your browser
    • Συμπληρώστε όνομα και επώνυμο, καθώς και το email σας και πατήστε στο next
    • Θα εμφανιστεί η ένδειξη χρήσης του μικροφώνου σας, πατήστε στο ναι / allow. Στις οδηγίες πατήστε Skip
    • Πατήστε στο πράσινο πλήκτρο Join meeting
    • Ρυθμίστε τον ήχο πατώντας στις τρεις κάθετες τελείες και επιλέγοντας το “Audio connection” και στη συνέχεια το “Use computer for audio”

    Επιλογή Β: εγκατάσταση της εφαρμογής

    • Εκτελέστε το αρχείο webex.exe
    • Ακολουθήστε τις οδηγίες στην οθόνη για δημιουργία λογαριασμού

     

    Προσοχή

    Κατά τη διάρκεια της διάλεξης ενδεχομένως να θέλετε να απαντήσετε σε ερωτήσεις ή να κάνετε τη δική σας ερώτηση. Για να μη γίνεται όχληση, η προεπιλεγμένη ρύθμιση είναι ότι το μικρόφωνό σας είναι απενεργοποιημένο

    Πατήστε στην κόκκινη ένδειξη, απαντήστε και στη συνέχεια απενεργοποιήστε και πάλι το μικρόφωνό σας, ώστε να μην ενοχλούνται από τους ήχους σας οι υπόλοιποι.

    #1393

    Για ξεκίνημα, μπράβο! Κλαπ κλαπ!

    Εγώ το απόλαυσα. Όμορφα, κατανοητά και to the point. Χάρηκα και με τη συμμετοχή, γεγονός που με κάνει να απορώ γιατί δεν υπάρχει και στο φόρουμ συμμετοχή.

    Προτείνω να ξαναγίνει φυσικά, και αυτή τη φορά να κινηθούμε σε έναν νέο όρο ο οποίος μπήκε στη ζωή μας με τον ΔΚΑΜ17: τις συγκρίσιμες δηλώσεις, με ιδιαίτερη έμφαση στο τι ακριβώς εννοούμε “υποσύνολο” καθώς πολλοί δυσκολεύονται να καταλάβουν ότι ένα πχ 6φ χρώμα μπορεί να είναι υποσύνολο ενός 5φ όπως βλέπω και σε ξένα fora.

    Εύγε και πάλι κύριε καθηγητά!

     

    #1399

    Ευχαριστώ Τρύφωνα, και χάρηκα κι εγώ που υπήρξε μεγάλη προσέλευση αλλά και ενεργή συμμετοχή στη διάλεξη. Συνεχίζουμε ακάθεκτοι την επόμενη Δευτέρα με “τη Διεκδίκηση”.

    “γεγονός που με κάνει να απορώ γιατί δεν υπάρχει και στο φόρουμ συμμετοχή”

    Hear! Hear!

    Νομίζω ότι απλώς σχεδόν όλοι “φοβούνται” να γράψουν κάτι στο forum, μη τυχόν και αυτό που θα γράψουν είναι λάθος. Λάθη όμως κάνουμε όλοι και αυτός είναι ένας από τους λίγους τρόπους για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα στο μυαλό μας και να βελτιωθούμε.

    #1400

    Καλημέρα κ.Πουρναρά,

    δυστυχώς δεν μπόρεσα να ενημερωθώ εγκαίρως για το σεμινάριο της προηγούμενης Δευτέρας. Θα χαρώ να παρακολουθήσω το επόμενο την Δευτέρα 30-3-2020. Ποιο ήταν το θέμα της 1ης διάλεξης?

    Η σύνδεση στην πλατφόρμα θα γίνει λίγο πριν από την παρουσίαση? Γιατί τώρα μου βγάζει ότι η πρόσκλησή σας έχει λήξει.

    Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας αυτή, την χρειαζόμαστε.

    Με εκτίμηση Λάζαρος Τσελεπής

     

    #1401

    Η πρόσκληση από τον σύνδεσμο https://discord.gg/sYQRRJt δε λήγει. Δοκιμάστε παρακαλώ ξανά και πείτε μου. Σχετικά με την πρώτη διάλεξη, το θέμα ήταν η ρενόνς.

    #1403

    Καλησπέρα κ. Πουρναρά,

    πάλι μου έβγαζε το ίδιο μνμ, διέγραψα το ιστορικό και συνθέθηκα . Ευχαριστώ.

    Οπότε ραντεβού στο αυριανό σεμινάριο.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.