Perfect Score / Bridgemates Bridgemate Control Software

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 1 έως 7 (από 7 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #1616
    Κάναμε format στο λαπτοπ του ομίλου και εγκαταστήσαμε αυτην την έκδοση, 
    Προσοχή μην το δοκιμάσετε!!!
    Πήγα να κάνω τα δύο τουρνουά ομάδων το ΣΚ και το δεύτερο ενώ υπήρχε στην βάση του δεν εμφάνισε ποτέ τα τραπέζια με αποτέλεσμα το 1-9 να το κάνω με το χέρι
    Δοκίμασα restart, να αλλάξω τομείς, να αλλάξω νούμερα τραπεζιών δεν τα ενεργοποιησε ποτέ
    
    REVISION HISTORY BRIDGEMATE CONTROL SOFTWARE
    ============================================
    
    Version: 	3.9.6
    Date:		September 15th, 2021
    ---------------------------------------------
    
    New:
    - Bridgemate Play Hybrid game added.
    #1617

    Ευχαριστούμε Nataly για την ενημέρωση!

    Ερώτηση.. Είχες και τα δύο τουρνουά στον ίδιο server υποθέτω ε;

     

    #1618

    Καλημέρα Μίλτο,

    θα ήθελα να έχω δύο στον ίδιο σερβερ αλλά δεν έβαλε ποτέ τα τραπέζια του 1-9, εγκατέστησα την προηγούμενη έκδοση και δούλεψε, μου έκανε κάτι νερά αλλά τουλαχιστον δούλεψε. Όταν τελείωνε το 1 τουρνουά δεν μου έστελνε νεες εγγραφές αν δεν τα σταματαγα όλα. Μπορεί να πρέπει να παω και άλλο πίσω θα το δω απο Δευτέρα

    #1625

    Το downgrade στην έκδοση 3.7.19 δε λειτούργησε σωστά και επαναφέραμε την έκδοση 3.8.21

    #1651

    Καλημέρα παιδιά. Τώρα το είδα αυτό. Χρησιμοποιώ την 3.9.6 από όταν βγήκε. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει χρειαστεί να τρέξω 2 τουρνουά ταυτόχρονα από όταν την έβαλα, θα κάνω τις δοκιμές μου πάντως και θα επανέλθω. Ναταλία, τα τουρνουά σου ήταν πλήρεις ομάδες, ή μίνι ματς;

    #1652

    Λοιπόν, μόλις έκανα κάποια πειράματα και βρήκα τα εξής:

    α) Δοκίμασα να κάνω 2 τουρνουά mini match στον ίδιο server. Έστειλα το πρώτο, κομπλέ. Έστειλα το δεύτερο, τραπέζια άφαντα. Όμως, αν πάω στο server-> update movement, μου εμφανίζει και τα 2 sections. Έκανα το update και μου έβαλε τα έξτρα τραπέζια, πράσινα ωστόσο. Οπότε, επιλογή στο pane αριστερα των τραπεζιών του B Section, δεξί κλικ, add to server και όλα καλά.

    β) Το ίδιο ακριβώς και με 2 τουρνουά ζευγών ή μιξ ζεύγη/mini match.

    γ) Ομάδες πλήρεις. Εδώ έχουμε θέμα! Αν πας να τρέξεις 2 τουρνουά στον ίδιο server, και δοκιμάσεις να κάνεις update movement, βγάζει error. Αν όμως πας να τρέξεις τουρνουά mini match ή ζεύγη ΜΑΖΙ με πλήρεις ομάδες, ο μόνος τρόπος να δουλέψει είναι να στείλεις ΠΡΩΤΑ τις ομάδες και μετά τα ζεύγη/mini match και μετά να κάνεις update movement ΜΟΝΟ στα sections των ζευγών ή του mini match.

     

    Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται σε αλλαγές της 3.9.6, φαίνεται λογικό πάντως, η προηγούμενη δούλευε μια χαρά. Αν χρειαστεί να κάνω ταυτόχρονα 2 τουρνουά, δεν θα το ρισκάρω και θα κατέβω στην προηγούμενη πάντως. Μου κάνει όμως εντύπωση γιατί όταν δοκιμάζεις να στείλεις είτε 2ο ομάδων είτε ομάδες ΜΕΤΑ από ζεύγη/mini match δεν λειτουργεί καθόλου. Ενδέχεται να υπάρχει θέμα και με την επικοινωνία PS/BCS. Θα δοκίμαζα να κάνω και μίξη τουρνουά από PS και Pairs Scorer που δουλεύουν Αγγλία, αλλά ξέρω ήδη πως παίζει κάποια παράμετρος στην εκκίνηση του BCS και δεν θα δουλέψει.

    #1662

    Καλημέρα κόσμε!

    Το ίδιο πρόβλημα συναντάμε και στην νέα έκδοση του BCS, την 3.9.9. Για τα τουρνουά ζευγών, μπορούμε να κάνουμε κάτι ακόμα εκτός από τη λύση που προτείνω παραπάνω: να φτιάξουμε τα 2+ τουρνουά σε ένα αρχείο PS με διαφορετικούς τομείς και αφού ολοκληρωθεί η ημερίδα μας, να ανοίξουμε ένα νέο αρχείο, να κάνουμε εισαγωγή στοιχείων και να σβήσουμε τον ένα τομέα. Αν χρησιμοποιούμε την εφαρμογή Bridgemate App και θέλουμε να εμφανίζονται και τα δύο τουρνουά, πρέπει να κάνουμε ξεχωριστή αποστολή για το κάθε αρχείο σε διαφορετικό bws.

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 1 έως 7 (από 7 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.