Perfect Score / Bridgemates Bridgemate Control Software Απάντηση στο: Bridgemate Control Software

#1652

Λοιπόν, μόλις έκανα κάποια πειράματα και βρήκα τα εξής:

α) Δοκίμασα να κάνω 2 τουρνουά mini match στον ίδιο server. Έστειλα το πρώτο, κομπλέ. Έστειλα το δεύτερο, τραπέζια άφαντα. Όμως, αν πάω στο server-> update movement, μου εμφανίζει και τα 2 sections. Έκανα το update και μου έβαλε τα έξτρα τραπέζια, πράσινα ωστόσο. Οπότε, επιλογή στο pane αριστερα των τραπεζιών του B Section, δεξί κλικ, add to server και όλα καλά.

β) Το ίδιο ακριβώς και με 2 τουρνουά ζευγών ή μιξ ζεύγη/mini match.

γ) Ομάδες πλήρεις. Εδώ έχουμε θέμα! Αν πας να τρέξεις 2 τουρνουά στον ίδιο server, και δοκιμάσεις να κάνεις update movement, βγάζει error. Αν όμως πας να τρέξεις τουρνουά mini match ή ζεύγη ΜΑΖΙ με πλήρεις ομάδες, ο μόνος τρόπος να δουλέψει είναι να στείλεις ΠΡΩΤΑ τις ομάδες και μετά τα ζεύγη/mini match και μετά να κάνεις update movement ΜΟΝΟ στα sections των ζευγών ή του mini match.

 

Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται σε αλλαγές της 3.9.6, φαίνεται λογικό πάντως, η προηγούμενη δούλευε μια χαρά. Αν χρειαστεί να κάνω ταυτόχρονα 2 τουρνουά, δεν θα το ρισκάρω και θα κατέβω στην προηγούμενη πάντως. Μου κάνει όμως εντύπωση γιατί όταν δοκιμάζεις να στείλεις είτε 2ο ομάδων είτε ομάδες ΜΕΤΑ από ζεύγη/mini match δεν λειτουργεί καθόλου. Ενδέχεται να υπάρχει θέμα και με την επικοινωνία PS/BCS. Θα δοκίμαζα να κάνω και μίξη τουρνουά από PS και Pairs Scorer που δουλεύουν Αγγλία, αλλά ξέρω ήδη πως παίζει κάποια παράμετρος στην εκκίνηση του BCS και δεν θα δουλέψει.