Γενικά θέματα Σημεία των καιρών (Μπριτζ και Covid) Απάντηση στο: Σημεία των καιρών (Μπριτζ και Covid)

#1495

Τάκη, με κάλυψες πλήρως.

 

Φίλιππε, καλά όλα αυτά αλλά βάλε και στο μυαλό σου το εξής: εγώ ας πούμε είμαι μέλος σε έναν επαρχιακό όμιλο τα 25 από τα 28 χρόνια που υπάρχει (ναι, ξεκίνησα μικρός!). Έχω ενεργή συμμετοχή στα πάντα (εκτός από το ΔΣ, συνειδητά) και όσο να ναι, τον πονάω αυτό τον όμιλο. Μπορώ αν γίνει καμία στραβή να πω “εγώ δεν κάνω διαιτησία”; Ιδιαίτερα άμα είναι κανένα 3ης βαθμίδας που δεν παίζει να το κάνει άλλος; Εντάξει, δε λέω κανένα κραυγαλέο στοιχείο στην προκύρηξη. Και φυσικά όλη μ0υ η απορία, ήταν όσον αφορά τον υπεύθυνο Covid. Από τη στιγμή που κάτι τέτοιο προβλέπεται από υπερκείμενη αρχή (ΓΓΑ), θεωρώ και εγώ (στις γραμμές του Τάκη) ότι δεν έχω καμία ευθύνη αν το ΔΣ αποφασίσει με τον υπεύθυνο covid να κάνουν το τουρνουά ότι να ναι. Τις συνέπειες τις ξέρουν, από εκεί και πέρα πάνω τους είναι.

Και εσύ και ο Τάκης, αναφέρετε covid free καταστάσεις. Όσο κι αν έψαξα, δεν βρήκα κάτι τέτοιο να προβλέπεται για κλειστές αθλητικές εγκαταστάσεις. Φαντάζομαι ότι για να έχει γίνει σε ομίλους των Αθηνών, κάτι θα ξέρουν παραπάνω. Ελπίζω κάποια στιγμή να ενημερώσει η Ομοσπονδία για τέτοιες επιλογές, αν και δεν το βλέπω να γίνεται στην Περιφέρεια.

 

Ούτε εγώ έχω συναντήσει περιπτώσεις να ψάχνονται για καυγά και γενικά επιβολή απόψεων κλπ, απλά όπως είπα μου αρέσει να είμαι προετοιμασμένος.